بنایی ساختمان

بنایی ساختمان

خدمات بنایی از خدماتی است که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد فراوانی دارد. خدمات بنایی در عملیات ساخت و ساز ساختمان، بازسازی آن، تخریب آن و … استفاده می‌شود. اجرای پروژه‌های ساختمانی با دستور مهندسان و اجرای بنایان صورت می‌گیرد. بازسازی ساختمان نیز به دست بنایان انجام می‌شود. بازسازی ساختمان انواع جزئی و کلی دارد که در هر دو آنها نقش بنا اهمیت فراوانی دارد. تخریب ساختمان نیز به دست بنایان انجام می‌شود. در نتیجه، بنا نیروی کار اجرایی در صنعت ساختمان سازی است؛ بنابراین، دقت در انتخاب آن بسیار مهم است. اگر بهترین نقشه برای ساخت ساختمان یا بازسازی آن وجود داشته باشد؛ اما، به دست بنای بی‌تجربه اجرا شود، زحمات همه‌ی تیم ساخت و ساز بر باد رفته است.

مجموعه‌ی خانه ساز با شناسایی دغدغه‌های شما خدمات مختلفی را به شیوه‌ی آنلاین ارائه می‌دهد؛ خدمات بنایی ساختمان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین خدمات در حوزه‌ی دکوراسیون و بازسازی است که دغدغه‌های اجرای عملیات ساختمانی شما را حل می‌کند. خانه ساز خدمات بنایی ساختمان را با منصفانه‌ترین قیمت به دست استاد بناهای ماهر می‌سپارد. شما می‌توانید متخصص مورد نظر خود را با توجه به سوابق و امتیازاتش انتخاب کنید.

اگر به بنایی علاقه‌مندید یا به دریافت خدمات بنایی نیاز دارید، با ما در این مطلب همراه باشید. ما در این مطلب به انواع خدمات بنایی، هزینه‌ی خدمات بنایی، چگونگی ثبت سفارش خدمات بنایی و … می‌پردازیم. در نتیجه، برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بنایی با ما همراه باشید.

بنایی چیست؟

بنایی ساختمان شغلی سنتی است که از قدیم وجود داشته است. در گذشته، استاد بنا صفر تا صد یک پروژه‌ی ساختمانی را طراحی، مدیریت و اجرا می‌کرد. امروزه، بنایی ساختمان خدمات گسترده‌ای را در حوزه‌ی ساخت و ساز شامل می‌شود؛ اما همه‌ی این خدمات در دسته‌ی اجرایی ساخت و ساز قرار دارند. به طور کلی، فعالیت‌هایی که در ساخت ساختمان یا بازسازی ساختمان به دست استاد بنا و شاگردان ماهرش انجام می‌شود، بنایی ساختمان نام دارد. همانطور که ذکر شد، بنایی شغلی اجرایی است که دقت در انتخاب نیروی متخصص آن بسیار اهمیت دارد؛ چون طول عمر ساختمان، ایمن بودن ساختمان، اجرای باکیفیت نقشه‌های ساختمان و … به مهارت بنا بستگی دارد.

بنایی شامل چه خدماتی است؟

خدمات بنایی شامل بنایی کلی و بنایی جزئی است.

 • بنایی کلی: بنایی کلی شامل خدمات ساخت یا بازسازی کامل است.
 • بنایی جزئی: بنایی جزئی شامل خدمات بازسازی جزئی یا تغییرات جزئی است.

خدمات بنایی شامل کارهای متعددی است که در بنایی کلی و جزئی ارائه داده می‌شود. گچ کاری، سیمان کاری، کاشی کاری، سنگ کاری، دیوار چینی و … از انواع رایج خدمات بنایی است.

انواع مصالح بنایی کدامند؟

مصالح بنایی از دسته‌ی مصالح سنتی است. آجر، بلوک سیمانی و سنگ از رایج‌ترین مصالح بنایی‌اند. ملات نیز ماده‌ی مهمی در عملیات بنایی به حساب می‌آید. ملات مانند چسب میان مصالح عمل می‌کند و آنها را در کنار یکدیگر حفظ می‌کند. ساخت ملات به دست استاد بنا انجام می‌شود. در نتیجه، انتخاب استاد بنای ماهر در میزان مقاومت ساختمان شما مهم است. متخصصان و استاد بناهای خانه ساز افرادی مجرب هستند که مقاومت سازه‌ی شما را تضمین می‌کنند. در ادامه، به معرفی مصالح بنایی می‌پردازیم.

 • ملات
 • آجر
 • بلوک سیمانی
 • سنگ

چه زمانی به خدمات بنایی نیاز داریم؟

خدمات بنایی از دسته‌ی خدماتی است که کاربرد زیادی در صنعت ساخت و ساز دارد. شما برای اجرای کار ساخت و ساز خود به بنا نیاز دارید. بنا در تمام مراحل سفت‌کاری و نازک‌کاری نقش اساسی دارد. شما برای بازسازی یا تعمیر فضای خود نیز به بنا نیازمندید. در حقیقت، شما برای هرگونه ساخت، تعمیر، تعویض، تغییر و … در ساختمانتان نیاز به بنا دارید. در ادامه به برخی شرایطی که شما به خدمات بنایی نیازمندید، اشاره شده است.

 • ساخت و ساز ساختمان
 • سفت‌کاری و نازک‌کاری ساختمان
 • بازسازی و مرمت جزئی یا کلی
 • تعمیرات جزئی یا کلی
 • و …

در حقیقت، اگر قصد ساخت ساختمانی جدید را دارید یا قصد بازسازی ساختمانی قدیمی را دارید یا نیاز به تعمیرات و تغییرات در ساختمانتان دارید به خدمات بنایی نیازمندید. خدمات بنایی کاری تخصصی است که باید به دست استاد بناهای ماهر انجام شود. اگر بهترین تقشه را داشته باشید، اما اجرای آن خوب نباشد، زحمات تلف می‌شود. در نتیجه، در انتخاب نیروی خدماتی بنایی خود دقت کنید. مجموعه‌ی آچاره ارائه دهنده‌ي خدمات بنایی به دست بنایان ماهر است. شما می‌توانید با خیالی آسوده عملیات بنایی خود را به خانه ساز بسپارید. متخصصان خانه ساز افرادی مطمئن هستند که از جانب مجموعه‌ی خانه ساز تأیید صلاحیت و بیمه شده‌اند.

هزینه‌ی خدمات بنایی با خانه ساز چقدر است؟

خدمات بنایی شامل خدمات گسترده‌ای است که هر یک هزینه‌ی متفاوتی دارد. در نتیجه، اعلام هزینه‌ی ثابت برای خدمات بنایی غیرممکن است. در حقیقت، عوامل متعددی در تعیین هزینه‌ی نهایی بنایی مؤثر است. برخی از عوامل مؤثر بر هزینه‌ی این خدمات در ادامه ذکر شده است.

 • میزان ساعت‌ها و روزهای کاری
 • تعداد نیروهای بنایی
 • متراژ فضا
 • کیفیت و میزان مصالح
 • نوع خدمات بنایی
 • اجرت بنا
 • و …

توافق بر سر هزینه‌های نهایی خدمات بنایی به چند صورت امکان‌پذیر است. شما می‌توانید یکی از روش‌های محاسبه‌ی هزینه‌ی بنایی را انتخاب کنید. رایج‌ترین روش‌های محاسبه‌ی هزینه‌ی بنایی شامل قیت‌گذاری کلی و قیمت‌گذاری روزانه است. در ادامه به بررسی انواع محاسبه‌ی هزینه می‌پردازیم.

 • قیمت‌گذاری کلی: قیمت‌گذاری کلی محبوب‌ترین روش محاسبه‌ی هزینه‌های بنایی است که طرفداران زیادی دارد. در این نوع از قیمت‌گذاری متخصص بنایی، با ارائه‌ی لیست کاملی از مصالح مورد نیاز و هزینه‌ی کلی کار، قیمت گذاری را انجام می‌دهد.
 • قیمت‌گذاری روزانه: قیمت‌گذاری روزانه قراردادی است که بین متخصص بنایی ساختمان و مشتری بسته می‌شود و بر اساس تعداد ساعت‌ها و روزهایی است که انجام کار به درازا می‌کشد. توجه داشته باشید که هزینه‌ی مصالح به صورت مجزا محاسبه می‌شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.